خانه بی‌نظم

افزودن به علاقه مندی ها
0 امتیاز از 0 رای

بی‌انضباطی، ویژگی معمول افراد کم‌آموز است.

نویسنده: 12:13 - خانه بی‌نظم

 کودکان کم‌آموز گاهی، نه همیشه این ویژگی را از یکی از والدین و یا هر دوی آن‌ها می‌آموزند. بعضی والدین، نسبت به زندگی درهم ریخته‌ خود احساس غرور دارند، عده‌ای هم از فرط ناامیدی دچار بی‌انضباطی و درهم برهمی می‌شوند. مادر جوانی که سه فرزند بسیار کوچک دارد که باید به یکی از آن‌ها پوشک ببندد و دو تای دیگر را به مدرسه بفرستد، دیگر نمی‌تواند تلاشی برای نظم دادن به خانه کند. پدری که دو شغل، سه بچه و پدر و مادری دارد که مسئول مراقبت آن‌هاست، ممکن است برای برنامه‌ریزی کارهای شلوغش، به دست و پا زدن بیفتد. گاهی، خانواده روش زندگی آشفته را به کودکان یاد می‌دهد. مثلاً، وقتی کودکی در خانواده خود وادار می‌شود که به طور همزمان به فعالیت‌هایی هم‌چون، تنیس و فوتبال و انجام فعالیت‌های پیشاهنگی و نیم دو جین فعالیت دیگر بپردازد، در واقع الگوی بی‌نظمی را می‌آموزد. این گونه فشار و تحمیل بی‌نظمی، فرصت اندکی برای پی‌ریزی انتظارات و مسئولیت‌هایی که باید داشته باشد، باقی می‌گذارد. یکی از ویژگی‌های نسبی این نسل از والدین و بچه‌ها، تحمیل هر چیز در حد افراط است.
بعضی‌ها می‌گویند آشفتگی را ترجیح می‌دهند. آن‌ها برای توجیه نظر خود از واژه «خلاقیت» استفاده می‌کنند. درست است که افراد خلاق با هر چیز مبهم و نامشخص بهتر کنار می‌آیند ولی خلاقیت واقعی، خارج از بحران و آشفتگی معنا پیدا می‌کند. در واقع، یافتن الگوها و تعاریف منظم در مکان‌هایی که هیچ نظم یا تعریفی وجود ندارد، یکی از مشخصه‌های ابتکار و خلاقیت است. افرادی که معمولاً در کارهای شخصی خود موفق هستند و همکاری‌های فردی زیادی با افراد دارند، در واقع از عوامل ایجاد بحران هستند. کارهای آنان در زمینه‌های هنر، تجارت، کسب و کار، علوم و دانش یا تولیدات فردی، نشان دهنده‌ سازماندهی افکار و عقاید آنان است.

نکته‌ مهم برای والدین
کودکان باید منظم باشند. آن‌ها به ساختار و عاداتی روزمره نیاز دارند تا بتوانند محدودیت‌های خود را درک کرده و حدود بین آن‌ها را کشف کنند. آن‌ها باید با داشتن روش منظم در برنامه‌ درسی که به میز تحریری منظم، تکالیفی تمیز و معقول، فرصتی کافی برای نوشتن تکالیف درسی و قوانینی برای منضبط بودن نیاز دارد، سازگار شوند و خود را هماهنگ کنند.
بچه‌ها اگر در محیط خانه و با راهنمایی والدین‌شان، با این امور روزمره آشنا شوند، سازگاری و هماهنگی به مراتب برای‌شان راحت‌تر خواهد شد.
به نظر می‌رسد داشتن انعطاف، همراه با نظم بهتر از هر چیزی است.
محققی در این زمینه می گوید: «عمدتاً احساس می‌کنم بیشترین کمکی که مدرسه به بچه می‌کند ایجاد نظم و ساختاری است که در آن وجود دارد. در صورتی که تمایل وجود داشته باشد و خود شما کششی نسبت به این مسئله داشته باشید می‌توانید از راهی به مراتب نزدیک‌تر، به آن برسید. من فکر می‌کنم نظم و آزادی به یک اندازه اهمیت دارند. نظم باعث ایجاد واکنش نسبت به چیزی یا از چیزی است و آزادی، تفکر خلاق و مبتکرانه فرد را تا جایی که چندان دچار زحمت و مشکل نشود تقویت می‌کند.»

افراد کم‌آموزخانه بی‌نظم
نظر شما با موفقیت به ثبت رسید.
لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید
لطفا پست الکترونیک خود را وارد نمایید
پست الکترونیک وارد شده معتبر نمی باشد
لطفا نظر خود را وارد نمایید
تعداد کاراکتر های وارد شده نباید بیشتر از 250 کاراکتر باشد
ثبت انصراف